Zakładanie profilu ePUAP

Założenie i korzystanie z zaufanego profilu jest bezpłatne. Aby założyć profil trzeba wejść na stronę ePUAP wypełnić formularz w zakładce „zarejestruj się”. W formularzu trzeba podać m.in.:

  • numer pesel

  • numer telefonu

  • adres e-mail

Po wygenerowaniu wniosku na podany numer telefonu zostanie wysłany SMS autoryzujący. Jego treść należy wprowadzić w stosownym polu. Po wprowadzeniu otrzymanego kodu profil zostanie założony.

Teraz pozostaje tylko autoryzacja. Jeżeli posiadają Państwo konto w bankowości elektronicznej to możliwe jest natychmiastowe potwierdzenie profilu i korzystanie z dostępnych usług.

Jeżeli nie posiadają Państwo konta bankowości elektronicznej lub nie chcą wykorzystywać tej możliwości powinni pójść Państwo do punktu potwierdzającego (m. in. Urzędu Skarbowego, Inspektoratu ZUS, Urzędu Gminy, itp. Szczegółowy wykaz można znaleźć na stronie internetowej ePUAP).

Jeżeli uważają Państwo,że jest to za trudne możliwe jest udanie się do punktu potwierdzającego. Należy pamiętać o zabraniu dowodu osobistego dzięki czemu profil założony zostanie od ręki.